WYCIECZKA DO KOZŁÓWKI

,,Należy podróżować, by się czegoś nauczyć”
Mark Twain

Dnia 9.05.2023r. dzieci z grupy Zajączki i Motylki naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Kozłówki. Nie zawsze trzeba wyruszać w daleką podróż, aby szukać ciekawych miejsc, atrakcji, piękna. W bliskiej okolicy naszej miejscowości Lubartów – znajduje się Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, położone w malowniczym otoczeniu roślin i zwierząt (pawie, różnorodność ptaków śpiewających, wiewiórki …)Przed wejściem do pałacu oczekiwała na dzieci pani przewodnik. Opowiedziała ona w zrozumiały dla nas sposób dzieje rodziny Zamoyskich. Przedszkolaki z zainteresowaniem zwiedzały poszczególne pomieszczenia. Oglądały  liczne obrazy, zabytkowe meble, kaflowe piece, naczynia stołowe, instrumenty muzyczne, zegary. Ciekawym miejscem była powozownia, a w niej powozy, bryczki, a nawet rowery. Był również spacer alejkami parku i zabawy na placu zabaw. Dzieci zdobyły dużo nowych wiadomości o najbliższej okolicy. Spędziły atrakcyjnie czas ucząc się i dobrze bawiąc.

Małgorzata Krupa, Elżbieta Bystrzycka

GRUPA ZAJĄCZKI