WIELKA SZTUKA MAŁEGO ARTYSTY

Dnia 9 maja 2023 r. przedszkolaki z grupy Jeżyki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie na wernisaż prac plastycznych swojego grupowego kolegi Tymoteusza Stecia. W GALERII SZKRABA dzieci mogły podziwiać ekspozycję wytworów artystycznych „małego artysty”, który stosując różne techniki plastyczne, szeroką paletę barw chciał pokazać swój talent plastyczny. Tematyka prac jest bardzo różnorodna: od inspiracji wielkimi artystami takimi jak Leonardo da Vinci, poprzez motywy religijne, zwierzęce, roślinne po obiekty architektury światowej. Barwne kompozycje, zdecydowane linie i kształty tworzą charakterystyczny styl „młodego artysty”.

Zdolności i umiejętności Tymoteusz jako pierwsi zauważyli jego rodzice a następnie Pani Dorota Rybak doceniając prace „małego twórcy” zainicjowała zorganizowanie wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Chłopiec rozwija swoją pasję  podczas zajęć artystycznych, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Wronowskiej w Art.-Chacie, ucząc się nowych technik, poznając bogaty świat artystycznego rzemiosła a przede wszystkim dobrze się bawiąc.

Twórczość plastyczna to niewątpliwie ważny element ogólnego rozwoju dziecka. Zajęcia takie uczą dostrzegać przez dziecko otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, rozwijają wyobraźnię i intuicję.

Prezentowana ekspozycja była dla „jeżykowych koneserów sztuki” prawdziwą ucztą dla oka i serca. Gratulacje Tymoteuszowi złożył również Pan Andrzej Rybak oraz Grzegorz Winnicki – dyrektor biblioteki.

Wystawę, która dziś miała swój wernisaż można podziwiać w Miejskiej Bibliotece do czego bardzo zachęcamy.

S. Wojnowska