WYSTĘPY

25.04.2023 roku dzieci z grupy Motylki i Biedronki brały udział w otwarciu wystawy w Filii Bibliotecznej w Lisowie pt. „Świat wyczarowany iglą i szydełkiem”, ktorej organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie. Wśród zaproszonych gości byli mieszkańcy Lisowa oraz Seniorzy Gminy Lubartów. Przedszkolaki miały okazję przedstawić swoje umiejętności taneczno-wokalne. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały tańce ludowe tj.”Krakowiak, Tańce cieszyńskie i wiązankę tańców lubelskich przeplatanych znanymi przyśpiewkami tj. ” W moim ogródecku”, ” Na rynku w Łowiczu” oraz ” Lipka”. Występ dzieci dostarczył publiczności wiele wrażeń i wzruszeń czego wyrazem były gromkie brawa i owacje na stojąco. W nagrodę za część artystyczną przedszkolaki otrzymały upominki oraz słodki poczęstunek. Tego typu spotkania mają na celu nie tylko integrację pokoleń, ale również wzbudzenie u dzieci szacunku i empati do osób starszych. Dziękujemy naszym małym artystom za wspaniały występ i życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

K.Kosior i E. Bystrzycka