ZAJĄCZKI I BIEDRONKI NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM

W czwartek 27.04.2023r. dzieci z grupy Biedronki i Zajączki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne ,,Król Lasu” w sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie. Spektakl przygotował Warszawski Teatr Edukacyjny. Głównym celem sztuki było rozwijanie wrażliwości oraz prawidłowych postaw wśród dzieci na otaczającą przyrodę. Bohaterowie przedstawienia: Król Dąb, Brud- zaśmiecający las, jego pomocnicy Szczur i Karaluch, Jędrek- wesoły chłopak, który lubi słuchać głośnej muzyki, a bardzo nie lubi czytać książek, a także jego Dziadek- leśny lekarz oraz robot Lala. W wyniku różnych działań stworek Brud został pokonany, las stał się czysty i zadbany. Jędrek polubił czytanie książek oraz nauczył się pomagać innym. Aktorzy angażowali najmłodszych widzów poprzez pytania i wspólną zabawę. Całość oprawiana była w piękną dekorację i kolorowe kostiumy. Piosenki, świetna gra aktorska i kontakt aktorów z publicznością dodatkowo dostarczały dzieciom wiele emocji i radości. Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom. Było to bardzo ciekawe widowisko, pełne emocji i radości.

Małgorzata Krupa