ZAJĄCZKI W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 19 kwietnia 2023r. przedszkolaki z grupy ZAJĄCZKI były na wycieczce w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Wincentowie. Wysiadając z autokaru na parkingu przed kompleksem budynków PSP dzieci powitali oczekujący na nas strażacy. Na początku odwiedziliśmy stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o sytuacjach zagrożenia: pożary, wypadki, trudne zdarzenia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sali ,,Ognik”. W symulowanych okolicznościach, dzieci obserwowały co może wywołać pożar w pomieszczeniach domowych oraz jak się zachować w takich sytuacjach. Następnie przeszliśmy do garaży, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć różnego rodzaju wozy strażackie oraz zapoznać się ze sprzętem, jakiego używają strażacy w swojej pracy.

Dzięki tym zajęciom, dzieci miały możliwość zapoznać się z pracą strażaka, wzbogacić wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach i w stanie zagrożenia. Uświadomiły sobie przyczyny powstawania pożarów oraz utrwaliły znajomość numerów alarmowych: 997, 998, 999 oraz 112 i jakie informacje należy podać dzwoniąc. To była ciekawa i ważna lekcja.

Serdecznie dziękujemy panom:

  • starszemu aspirantowi Radosławowi Włoch,
  • aspirantowi Radosławowi Rybak,
  • młodszemu aspirantowi Krzysztofowi Sumorek za miłe przyjęcie, przekazaną wiedzę, zainteresowanie pracą strażaków i jej znaczeniem dla społeczności.

                                                                                       Małgorzata Krupa