AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA” 2023

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie bardzo aktywnie włączyło się w akcję sprzątania naszego miasta w ramach kampanii „Sprzątanie świata”. Inicjatywna, do której zachęcali Miasto Lubartów oraz Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej, spotkała się w wielkim zaangażowaniem i chęcią przedszkolaków. 14 kwietnia 2023 cała społeczność naszego przedszkola wyposażona w rękawice ochronne i worki, wyruszyła w różne rejony miasta jak i placu przedszkolnego, by wspólnie posprzątać „nasz mały skrawek ziemi”. Porządkując wyznaczony teren dzieci miały poczucie, że robią coś ważnego dla naszej planety. Jesteśmy przekonani, że udział wychowanków w akcji „Sprzątania Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

S. Wojnowska