WARSZTATY ROBIENIA PALM WIELKANOCNYCH

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych do naszego przedszkola zaprosiliśmy na warsztaty wyrobu palm twórców ludowych. Celem było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Poprowadziła je dla nas mama naszego Kajtusia Pani Edyta Skrzypiec wspólnie z Panią Małgorzata Ligęzą. Panie przybliżyły nam tradycje ludowe związane ze świętami w różnych regionach Polski. Przywiozły też z sobą materiały – zebrane i zasuszone kwiaty, kłosy zbóż, bazie zioła. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną. Na zajęciach panowała miła i radosna atmosfera. Wykonane na warsztatach palmy Kotki i Sówki zabrały ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową.
Gorąco dziękujemy Pani Edycie oraz Pani Małgosi za przeprowadzenie warsztatów.

Nina Janeczek, Wioletta Redmerska