DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dzień Świadomości Autyzmu w przedszkolu jest szczególnie ważny.  W świecie wciąż brakuje zrozumienia dla osób ze spektrum autyzmu. Niektórzy dorośli komentują zachowanie dzieci w sklepie, na placu zabaw, w autobusie…
Dnia 3 kwietnia dzieci z naszego przedszkola włączyły się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Przedszkolaki obejrzały krótki filmik. Dowiedziały się co to jest autyzm. Poznały charakterystyczne cechy jakie występują u osób z tym zaburzeniem oraz problemy i ich trudności w rozumieniu świata. Ważne było rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat.
Wśród naszych przedszkolaków wyróżniał się kolor niebieski ich ubioru jako wyraz wsparcia dla rówieśników dotkniętych tym zaburzeniem  i ich rodzin. Dzieci kolorowały elementy puzzli, układały, rozwiązywały zadania. Widoczne było zainteresowanie rodziców informacjami prezentowanymi na tablicy ogłoszeń w holu przedszkola na temat spektrum autyzmu, mitów i faktów związanych z tematem.

Katarzyna Ozga – Dzięgiel
Małgorzata Krupa