„WIELKANOC TUŻ, TUŻ” CZYLI WARSZTATY U JEŻYKÓW

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy to doskonała okazja do tego, aby spędzić w przedszkolu wspaniałe rodzinne chwile. Z tego też powodu, dnia 30 marca 2023 r w grupie Jeżyki zorganizowane zostały wielkanocne zajęcia otwarto-warsztatowe, aby wspólnie celebrować czas, który został do Świąt Wielkanocnych. Spotkanie rozpoczęliśmy od gry planszowej podczas której, przedszkolaki mogły doskonalić umiejętność współpracy w grupie, przestrzegania zasad i reguł podczas gry,  ale również wykazać się wiedzą dotyczącą tradycji wielkanocnych, umiejętnością rozwiązywania rebusów, zagadek, dzielenia wyrazów na sylaby, wyodrębniania głoski w wyrazach, układania historyjek, puzzli, doskonalić pamięć podczas zapamiętywania różnych szczegółów na ilustracjach. Dzieci wykonywały również różne zadania zręcznościowe m.in. poszukiwania pisanek w pudełku, zadania słuchowe takie jak odnajdywanie jajek które wydają podobne dźwięki. Rodzice mieli okazję do bezpośredniej obserwacji swoich pociech na tle grupy rówieśniczej.

Druga część spotkania to praktyczne zajęcia, podczas których rodzice wspólnie z dziećmi mogli wykazać się zdolnościami manualnymi podczas malowania i ozdabiania drewnianych zajączków. Wszystkim obecnym udzielił się nastrój przedświąteczny tak, że powstały kolorowe zajączki wielkanocne. W przyjaznej atmosferze czas upłynął szybko  i twórczo. To spotkanie było nie tylko wspaniałą lekcją utrwalania przez przedszkolaków tradycji związanych ze świętami, ale przede wszystkim służyło integracji dzieci i rodziców we wspólnych działaniach. Wszystkim obecnym na warsztatach dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

S. Wojnowska, M. Szczygieł