WIOSENNA LEKCJA BIBLIOTECZNA GRUP ZERÓWKOWYCH

W dniach 23-29.03 2023 r. przedszkolaki z grup Żabek, Zajączków i Jeżyków uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie. Celem takich lekcji jest między innymi kształtowanie szacunku do książek i wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbioru biblioteki. Temat poświęcony był porze roku, która właśnie nadeszła czyli wiośnie oraz zbliżającym się Świętom Wielkanocnym. Dzieci poznały wiosenne kwiaty, miały również okazję je zobaczyć, dotknąć i powąchać, przez co z całą pewnością lepiej je zapamiętają. Utrwaliły również wiadomości na temat ptaków, które na wiosnę przylatują do nas z ciepłych krajów. Przedszkolaki bezbłędnie rozwiązały też krzyżówkę o tematyce wiosennej oraz wzięły udział w wiosenno-wielkanocnym quizie. Na koniec skompletowały koszyczek wielkanocny i tym samym są już gotowe na wiosnę i na zbliżającą się Wielkanoc, a wypożyczone w Bibliotece książki będą czytały z paniami w przedszkolu. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Biblioteki za przemiłą atmosferę i ciekawe zajęcia.

M. Szczygieł

ŻABKI