AKCJA CHARYTATYWNA ŻABEK I BIEDRONEK DLA SCHRONISKA

Dnia 14 marca w piękny, słoneczny dzień przedszkolaki z grupy Żabki i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Schroniska dla psów w Nowodworze. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności; koców, ręczników, przyborów do pielęgnacji zwierząt jak również różnych zabawek dla piesków. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji pomocy dla potrzebujących zwierząt. Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt. Przedszkolaki jak i rodzice bardzo licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki rzeczy dla podopiecznych ze schroniska. Za co serdecznie dziękujemy rodzicom. Kiedy dojechaliśmy na miejsce i przekazaliśmy rzeczy panowie pracujący na miejscu oprowadzili nas po schronisku i pokazali w jakich warunkach żyją zwierzęta. Na twarzach niektórych dzieci malował się smutek na widok tych biednych zwierząt w klatkach. Zwierzęta szczekały a zarazem cieszyły się na widok ludzi. Merdały ogonami i skakały na klatkę. Pracownik schroniska opowiedział dzieciom w jaki sposób dostają się tam zwierzęta, jak dbają o nich i pomagają im znaleźć nowy dom. Pracownicy schroniska również podziękowali za wsparcie i pomoc dla zwierząt. Wszyscy wrócili do przedszkola pełni wrażeń.

Paulina Podleśna.