DZIEŃ MATEMATYKI U JEŻYKÓW

Matematyka otacza nas wszędzie i okazuje się, że ma swoje święto, które przypada na 14 marca. Aby uczcić ten dzień w grupie Jeżyki zorganizowany został Dzień Matematyki. Najlepszym sposobem na wprowadzenie dzieci w „świat liczb” są gry i zabawy. Przedszkolaki brały udział zadaniach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Doskonaliły umiejętność logicznego myślenia podczas gry w „kółko i krzyżyk”. Dzieci miały okazję zgłębić tajniki programowania, nie zabrakło także zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie Jeżyki poradziły sobie wspaniale!

S. Wojnowska