SÓWKI NA LEKCJI BIBLIOTECZNEJ

Pierwsza wizyta w bibliotece to zawsze ważna sprawa. Szczególnie dla małych czytelników, którzy wkraczają w magiczny świat książki. Celem było wzbogacenie dzieci w szereg kompetencji poznawczych związanych z nowym miejscem oraz możliwość obcowania z książką, co jest niezmiernie istotne dla rozwoju myślenia, pamięci i mowy dziecka.
Sóweczki, mimo kiepskiej pogody, odwiedziły Bibliotekę Miejską w Lubartowie. Zobaczyły jakiego rodzaju niezwykłe książki można znaleźć na bibliotecznych półkach. Zwiedziły pomieszczenia biblioteczne…dla dorosłych czytelników oraz dla tych najmłodszych. Przedszkolaki wysłuchały też opowieści o przygodzie Fenka w bibliotece, a także samodzielnie pobuszowali po bibliotecznych półkach.
Wszyscy zauważyliśmy postęp dzieci w szanowaniu książek. Można dziś śmiało powiedzieć, że książka w ręku dziecka to najlepszy przyjaciel.

Agnieszka Janeczek