MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK – PROJEKT REALZIOWANY W GRUPIE ŻABKI

W grupie Żabki właśnie rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”, który kierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym we współpracy z biblioteką.
Dzisiaj (24.02.2023) odbyło się pierwsze spotkanie czytelnicze z Panią Ariadną Zalewską – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać pięknej bajki nt. „Radości”, która zainspirowała interesującą rozmowę dotyczącą własnych radosnych refleksji. Żabki świetnie poradziły się sobie również w zagadkowych zmaganiach.
Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało Kartę Małego Czytelnika, na którą przykleiło pierwszą zdobytą naklejkę. Po wysłuchaniu 10 opowiadań z dziecięcego księgozbioru i zebraniu dziesięciu naklejek dzieci zostaną uhonorowane imiennym dyplomem, zakładką oraz książeczką
– „Krasnal w Krzywej Czapce” – autorską książką stworzoną przez znanego i cenionego pisarza Wojciecha Widłaka oraz
– ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” – broszurę dla rodziców przypominającą o nieocenionej roli książek w rozwoju dziecka i korzyściach wynikających z regularnego czytania i odwiedzania biblioteki.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.

Ilona Kożuch