DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE JEŻYKI

14 lutego 2023 r w grupie Jeżyki miała miejsce szczególna uroczystość. Na widowni zasiedli wyjątkowi goście – ukochane Babcie i drodzy Dziadkowie.

W walentynkowej scenerii pod czujnym okiem swoich Pań, przedszkolaki zaprezentowały piosenki wzbogacone układem ruchowym, które ćwiczyły na tą uroczystość. Następnie Jeżyki przedstawiły wesołą adaptację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima pokazując wszystkim zebranym gościom, na czym polega praca zespołowa. Silny Dziadek oraz jego „wymarzona” Babcia, po tanecznej rozgrzewce stanęli do ciężkiej pracy wyrywania dorodnej Rzepki ale…nie dali rady. Na szczęście na pomoc dziadkom przybieli Wnuczęta niczym najlepsi „agenci”. Następnie wsparcia udzielił szczeniaczek Mruczek, Kotka, oraz przepiękna Kurka, gubiąc przy tym piórka. I wydawać by się mogło, że już uda im się ale….zgodnie zdecydowali, że „przydałby się ktoś na przyczepkę”. Przybyła więc z pomocą Gąska, Bocian który przelatywał przypadkiem oraz zielona Żabka choć „rzadka to gratka”. Mimo tego, Rzepka nie drgnęła. Ale gdy przyleciała Kawka  i wszyscy „tak się nadęli, tak się zawzięli, że nagle Rzepkę trachhhhhh – wyciągnęli !!!

Przeplatana humorystycznymi akcentami inscenizacja utworu spotkała się z gorącym przyjęciem przybyłych na uroczystość gości. Przedszkolaki zachwyciły publiczność talentem aktorskim jak i pięknymi strojami.
Na koniec Jeżyki pokazały swoje taneczne umiejętności w rytm piosenki Eda Sheerana „Perfect”.

Po występach przyszedł czas na słodki poczęstunek zorganizowany przez Rodziców oraz prezenty i buziaki od wnuków. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość !

Serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych Jeżyków za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy samych radosnych dni, zdrowia, pogody ducha, szczęścia i wszelkiej pomyślności oraz tego aby duma z tak utalentowanych wnucząt rozpierała ich serca tak jak w tym dniu.

S. Wojnowska