PIERNIKOWE, PRZEDŚWIĄTECZNE REWOLUCJE W TYGRYSKACH

08 grudnia dzieci z grupy Tygryski zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne, świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki dodawały i mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanego wcześniej i co najważniejsze sprawdzonego przepisu.  Wszystkim bardzo podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, serduszek, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych, świątecznych ciasteczek, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój a przepis na pierniki stał się hitem numer jeden!
Pierniczki zostaną udekorowane na przedświątecznych warsztatach z rodzicami przed samymi Świętami Bożego Narodzenia. Zabawa była doskonała a pierniczki schowane przed przedszkolnymi łasuchami czekają na kolorowy lukier i słodkie posypki.

Katarzyna Dziedzic