SPOTKANIE AUTORSKIE JEŻYKÓW Z PISARZEM

Dnia 7 grudnia 2022 r grupa Jeżyki po raz kolejny, uczestniczyła w autorskim spotkaniu z pisarzem zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Mickiewicza w Lubartowie. Tym razem przedszkolaki, miały okazję spotkać się z jednym z bardziej znanych polskich autorów książek dla dzieci i młodzieży – Panem Grzegorzem Kasdepke.

Pisarz jest laureatem wielu nagród z dziedziny literatury (Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, Nagroda Edukacja XXI wieku , tytuł „Ambasadora Polszczyzny”, Kawaler Orderu Uśmiechu), wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu „Świerszczyk”, twórcą ponad 50 książek, które z zapałem czytają najmłodsi.  Jeżyki znają takie bestsellery pisarza jak „Detektyw Pozytywka”, serię o dzieciach z klasy Pani Miłki, czy „Potworak i inne ko(s)miczne opowieści”. Mali odbiorcy cenią twórczość pisarza, ponieważ jest w niej duża dawka humoru. Dorośli, rodzice, nauczyciele doceniają fakt, iż książki dotykają codziennych problemów dzieci, oswajają z napotykanymi trudnościami w sposób zrozumiały przez młodych czytelników.

Spotkanie przebiegło w bardzo wesołej atmosferze. Pan Grzegorz opowiadał o napisanych przez siebie książkach. Następnie przedszkolaki zasypały pisarza mnóstwem pytań. Chciały wiedzieć m.in. jak został pisarzem, ile książek napisał, jak długo pisze się książkę, skąd brał pomysły, czy z chęcią chodził do szkoły i jakie przedmioty lubił.
Nie obyło się bez autografu dla naszej grupy oraz pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie za zaproszenie na tak wyjątkowe spotkanie.

S. Wojnowska