ZADANIE LISTOPAD ELEMELEK

Wiewiórki w listopadzie wykonały kolejne zadanie Projektu Edukacyjnego „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”. W tym miesiącu dzieci poznały opowiadanie „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak pomóc ptakom w czasie nadchodzącej zimy. Rozmawialiśmy o aktualnej porze roku – jesieni, o jej oznakach oraz o związanym z nią brakiem pożywienia dla ptaków, które zostają z nami na zimę. Dzieci bardzo zainteresował poruszany temat. Same mogły poczuć się jak ptaszki, podczas zabawy „Głodny ptaszek”. Ich zadaniem było zebranie za pomocą spinaczy (dziobów) robaczków i zaniesienie ich do swojego gniazdka. Co wcale nie było łatwe. Była to naprawdę fajna zabawa.

Agnieszka Woźniak