DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE JEŻYKI

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, dlatego też dzieci z grupy Jeżyki uczciły ten dzień w wyjątkowy sposób. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci dlatego święto to było bardzo chętnie obchodzone przez wszystkie Jeżyki. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego pluszaka i celebrowało jego święto wspólną zabawą. Na wstępie dzieci przedstawiły wszystkim swoich misiowych przyjaciół oraz zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, która sięga aż 1902 r. oraz ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodora Roosvelta. Dzieci poznały również misiowe zwyczaje, ulubione przysmaki niedźwiedzi oraz dowiedziały się jak pluszowe misie wyglądały kiedyś. Była również misiowa gimnastyka, misiowy tor przeszkód oraz inne misiowe zabawy, które dzieciom bardzo się podobały. Sprawdzianem ich wiedzy był misiowy quiz. Jeżyki wspaniale poradziły sobie z tym zadaniem, odpowiadając poprawnie na wszystkie pytania, a w nagrodę otrzymały medale Przyjaciela Pluszowego Misia. Była też sesja zdjęciowa w towarzystwie gromadki pluszowych misiów na specjalne przygotowanej ściance oraz słodki poczęstunek- to co misie lubią najbardziej czyli ciasteczka z pysznym miodem. To był bardzo miły dzień.

M. Szczygieł, S. Wojnowska

DZIEŃ MISIA