PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM

W ramach zbliżających się obchodów Imienin Miasta Lubartowa dzieci młodsze i starsze naszego przedszkola uczestniczyły w dniach 14-18 listopada w bezpłatnym zwiedzaniu wystaw zorganizowanych w Muzeum Ziemi Lubartowskiej. Wystawa stała: ,,Z dziejów Lubartowa” prezentuje stare kroniki, dokumenty, grupowe fotografie. Dzieci bardzo zainteresowały zgromadzone w gablotach dawne monety, guziki od mundurów, narzędzia rolnicze, strony pierwszych czasopism wydawanych w mieście, stroje codzienne i odświętne mieszkańców.
Wystawa czasowa pt ,,Akwarelowe wspomnienie przeszłości” prezentuje cykl obrazów stworzonych specjalnie dla – i o Lubartowie – Bartłomieja Michałowskiego. Przedszkolaki mogły zobaczyć na nich Lubartów z dawnych lat: miejską zabudowę, ludzi przemieszczających się spokojnie ulicami i dróżkami miejskimi. Bacznie przyglądając się akwarelom, dzieci mogły poczuć klimat dawnych lat.

Muzeum Ziemi Lubartowskiej jest współorganizatorem obchodów Imienin Miasta Lubartowa przypadających w dniu 22 listopada na pamiątkę zmiany nazwy miasta Lewartów na Lubartów w roku 1744. Zatem 22 listopada to dzień imienin naszego miasta,o którym należy pamiętać, i który możemy świętować.

                                                                           M. Krupa, E. Truszkowska

GRUPA KRÓLICZKI

GRUPA ZAJĄCZKI

MOTYLKI

BIEDRONKI

JEŻYKI

KOTKI