MALI PATRIOCI

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci z Przedszkola  Miejskiego Nr 4 w Lubartowie zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego, mieszczącą się przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów. Wspólnie świętujemy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska stała się wolna i niepodległa. Tablica upamiętnia wizytę Józefa Piłsudskiego w sztabie, który miał rozpocząć ofensywę znad Wieprza na szturmującego wroga. Wódz  przyjechał do Lubartowa, by omówić strategię działania. Poznanie postaci Józefa Piłsudskiego, palenie zniczy przy pamiątkowej tablicy, biało – czerwone kotyliony przy strojach dzieci było dla przedszkolaków ważną lekcją historii i wyrazem ich patriotyzmu.

M. Krupa, E. Truszkowska, M. Karczmarz