AKCJA „SZKOŁA DO HYMNU”

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości czyli 10 listopada punktualnie o godzinie 11.11 przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Lubartowie wspólnie, uroczyście odśpiewały hymn narodowy „Mazurek Dabroskiego”. W ten sposób kolejny już raz społeczność naszego przedszkola uczestniczyła w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła do hymnu”. Głównym celem inicjatywy jest wspólne świętowanie bardzo ważnego dnia w historii Polski na znak patriotyzmu, przywiązania do kraju ojczystego oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. W ten sposób przedszkolaki oddają cześć Polakom, którzy dzięki bohaterstwu wywalczyli nam wolność.
Tego wyjątkowego dnia w naszym przedszkolu zdecydowanie królowały dwa kolory: czerwień i biel, ponieważ każdy „Mały Polak” swym ubiorem chciał pokazać jak bardzo kocha swoją Ojczyznę.

S. Wojnowska

DZIECI STARSZE

HYMN – DZIECI STARSZE

DZIECI MŁODSZE

HYMN – DZIECI MŁODSZE