PATRIOTYCZNA LEKCJA BIBLIOTECZNA JEŻYKÓW

Dnia 8 listopada grupa Jeżyki wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na kolejną już lekcję biblioteczną po to, by porozmawiać o patriotyzmie, niepodległości, wolności i swojej Ojczyźnie. Na początku przedszkolaki uważnie słuchały czytanego przez panią Joannę Onak Steć wiersza pt „Słowiańska Polska” pochodzącego z książki „Niezwykłe obyczaje” autorstwa D. Strzemińskiej Więckowiak.  Następnie dzieci obejrzały animację “Polak mały” – film edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej. Po filmie odbyła się pogadanka na temat symboli narodowych. Jeżyki wykazały się znajomością hymnu, symboli narodowych i wiedzą na temat postawy patriotycznej. Dużą atrakcją okazały się zdjęcia przedstawiające nasze miasto z dawnych lat.
Na zakończenie pobytu, każdy przedszkolak wykonał swoją pocztówkę dla miasta Lubartowa. Prace będzie można w najbliższym czasie oglądać w holu biblioteki.

S. Wojnowska