PRZEDSZKOLAKI PAMIĘTAJĄ

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej…”

Pielęgnując tradycję związaną z obrzędami Wszystkich Świętych dzieci z grupy Żabki i Jeżyki wybrały się dnia 2 listopada na Cmentarz Parafialny by zapalić lampki na grobach żołnierzy, którzy oddali życie w walce o niepodległość w czasie powstań, działań wojennych I i II wojny światowej oraz walk konspiracyjnych w czasach okupacji.
Była to doskonała lekcja wychowania patriotycznego kształtująca ważne postawy obywatelskie, jak również moment na wspomnienie tych którzy odeszli od nas, okazja do rozmowy na temat szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.
Przedszkolaki w zadumie przeszły alejkami cmentarza, doskonale pamiętały, że w takim miejscu należy zachować się cicho i z powagą, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

S. Wojnowska, P. Podleśna

JEŻYKI