PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE TYGRYSKI

Dzień 26 października 2022r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy Tygrysków i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się bardzo ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się
w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom – być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani dyrektor Iwona Kożuchowska w towarzystwie Pani wicedyrektor – Beaty Romanek dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom i książeczkę.
Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek ,który pomógł dzieciom w rozładowaniu emocji jakie im towarzyszyły w tym szczególnym dla nich dniu.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia aby uwiecznić to ważne wydarzenie.
Uroczystość ta niewątpliwie pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom bardziej się zintegrować. Była również świetną okazją do poznania umiejętności dzieci , nabytych przez ponad rok uczęszczania do przedszkola. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

Katarzyna Dziedzic
Gabriela Szewczyk