KRÓLICZKI W PIEKANI

Z czego otrzymujemy mąkę? Jak się robi chleb? Co jest potrzebne do jego wypieku? Gdzie i jak się go piecze? Na te i wiele innych pytań przedszkolaki z grupy Króliczki uzyskały dzisiaj (25.10.) odpowiedź od doświadczonego piekarza – Pana Darka z piekarni Biłgoraj – Jeżowski, który w przystępny i precyzyjny sposób wszystko dokładnie nam pokazał i wytłumaczył.
Mogliśmy również zaobserwować jak poszczególne składniki są mieszane, ważone, formowane i umieszczane w piecu, z którego po pewnym czasie jest wyjmowane rumiane i pachnące pieczywo. Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy również wykonanie splotu chałki, bułki węgierskiej czy też rogala. Niektórzy mogli też spróbować swoich sił we własnoręcznym wykonaniu „warkocza” z przygotowanego ciasta.

Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni za okazaną gościnność, miłą atmosferę i przekazany w przystępny dla przedszkolaków zasób „piekarskich” informacji oraz pyszne, pachnące bułeczki.

Ilona Kożuch