JEŻYKI NA SPOTKANIU Z PISARZEM

W dniu 24 października 2022r. dzieci z grupy Jeżyki uczestniczyły w spotkaniu autorskim, zorganizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza z pisarzem, poetą, bajkopisarzem – Zbigniewem Dmitrocą. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, jak również była to okazja do zapoznania dzieci z zawodem pisarza.
Podczas spotkania przedszkolaki miały okazje poznać twórczość poety, jego wiersze i opowiadania. Gość opowiadał o swoim zawodzie, w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem oraz o tym jak się pisze książki. Z odrobiną humoru, w barwny sposób Pan Dmitroca przedstawił swoim słuchaczom wiersze: „Rabarbar”, „Kolory” oraz ten mówiący o naszym mieście.
Na zakończenie wszyscy chętnie ustawili się do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, a następnie przedszkolaki zostały zaproszone na słodki poczęstunek.


Dziękujemy Panu Grzegorzowi Winnickiemu Dyrektorowi Biblioteki Miejskiej oraz pracownikom za zaproszenie oraz przemiłą atmosferę podczas spotkania.

S. Wojnowska