WYSTĘP LUBARTOWSKICH NUTEK DLA SENIORÓW

W czwartek 20 października w Spółdzielni Mieszkaniowej odbył się Międzynarodowy Dzień Seniora. Organizatorem tego wydarzenia był oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dzieci z grup: Biedronki i Motyle czyli Zespól Ludowy „Lubartowskie Nutki” zaprezentowały podczas tego wydarzenia przyśpiewki oraz tańce ludowe. Był to debiut dzieci na scenie spółdzielni a brawom nie było końca. Pamiętajmy, że nauka tańca ma wielostronny wpływ na dzieci. Wpływa na ich poczucie rytmu, słuch, płynność  ruchów, zaś nauka tańców ludowych i narodowych to również wychowanie rodzinne, obywatelskie i patriotyczne.

K. Krasa – Chudek