ZDROWIE NA TALERZU – GRUPA ZAJĄCZKI

„Chcesz być szybki jak zajączek
Chcesz być zwinny jak wiewiórka?
Chcesz być silny tak jak miś?
Więc warzywa jedz od dziś!”

Jak niezwykle ważne jest spożywanie warzyw oraz jak wykonać z nich pyszną sałatkę, przekonały się dziś Zajączki podczas przyrządzania tradycyjnej sałatki jarzynowej. Po starannym umyciu rąk oraz warzyw , Zajączki wyposażone w deski do krojenia, fartuszki oraz drewniane noże przystąpiły do pracy. Przy okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Dzieci samodzielnie kroiły, mieszały i doprawiały sałatkę warzywną przestrzegając przede wszystkim zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki było dla Zajączków bardzo ciekawym doświadczeniem. Na koniec w grupie Zajączki zapanowała prawdziwa „ sałatkowa uczta”.

E. Truszkowska, M. Krupa