REALIZACJA PROJEKTU

W roku szkolnym 2022/23 Króliczki realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny, pt. „Bajki – pomagajki” – czyli o magicznej mocy bajkoterapii.
Projekt jest zgodny z aktualnym kierunkiem polityki oświatowej: ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Głównym założeniem projektu jest czytanie bajek, w czasie, kiedy nauczyciel uzna to za stosowne. Czytanie bajek terapeutycznych to jedyne, najważniejsze zadanie tego projektu.

Projekt ten skupia się na konkretnych problemach dziecka, a zagadnienia jakie będą realizowane w poszczególnych miesiącach to:
Wrzesień – wiara we własne siły
Październik – bezpieczeństwo w domu
Listopad – bezpieczeństwo poza domem
Grudzień – umiejętność współpracy
Styczeń – lęk przed czymś nowym, lęk przed dentystą
Luty – samodzielność, niechęć do jedzenia
Marzec –odmienność, „sztuka” przegrywania
Kwiecień – kłótnia rodziców, rozwód
Maj – strata bliskiej osoby
Bajki wysłuchane we wrześniu i październiku: „Admiralskie saboty”, „Bajka o szarym słowiku”, „Franek na konkursie ryków”, „Łatki żyrafy Klementynki”, „Bezpieczeństwo w domu- 112”, „Jacek , mucha i trzy smoki”, „Żółty berecik”.

Marzena Karczmarz