EDUKACYJNA WYCIECZKA KRÓLICZKÓW I KOTKÓW DO LASU

13 października, dzieci z grup „Króliczki” i „Kotki” wybrały się na wycieczkę do Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego. Przewodnikiem po ścieżce dydaktycznej Kopanina była pani leśnik – pracownik Nadleśnictwa w Lubartowie, która w przystępny sposób przybliżyła przedszkolakom środowisko przyrodnicze, jakim jest las.
Przedszkolaki miały okazję obserwować naturalny świat roślin i zwierząt oraz poznać różnorodność szaty roślinnej w lesie. Okazało się, że las kryje w sobie wiele tajemnic. Zaciekawione dzieci oglądały ślady zwierząt, słuchały odgłosów lasu oraz sprawdzały, jakich mieszkańców kryją leśne zakamarki.
Wycieczka była również okazją do rozmowy, w jaki sposób należy zachowywać się w lesie, aby nie niszczyć przyrody. Piękna przyroda oraz leśne krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt . Na zakończenie wycieczki dzieci miło spędziły czas na placu zabaw.
Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

M. Karczmarz, W. Redmerska