JEŻYKI W SPOŁECZNEJ SZKOLE MUZYCZNEJ

Dnia 11 października 2022 r przedszkolaki z grupy Jeżyki udały się na wycieczkę do Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie by poznać wspaniały świat muzyki, dźwięków i instrumentów.  Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem placówki, która kształci młodych artystów, jak również wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów co za tym idzie rozwijanie zainteresowań muzycznych.  Wycieczka była również jednym z zadań realizowanego w grupie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „Z kulturą mi do twarzy”.
Na miejscu czekała na nas spora dawka atrakcji. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć instrumenty muzyczne takie jak pianino, skrzypce, akordeon, ksylofon, marimbę, wibrafon ale również na niektórych z nich zagrać. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu uczennicy tej szkoły. Umiejętności muzyczne wychowanków szkoły zrobiły na starszakach ogromne wrażenie. Kto wie, może wśród naszych przedszkolaków są przyszli wirtuozi gry na instrumentach muzycznych?

Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola i dzieliły się swoimi wrażeniami. Była to niewątpliwie  wspaniała i ciekawa metoda poznania świata muzycznego wieloma zmysłami. Taki bezpośredni kontakt z muzyką jest najlepszym sposobem kształtowania wrażliwości muzycznej.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Społecznej Szkoły Muzycznej za możliwość odwiedzenia ich placówki,  poświęcony nam czas oraz dostarczenie przedszkolakom ciekawych i wartościowych doznań muzycznych.

S. Wojnowska