WYCIECZKA EDUKACYJNA DO LASU JEŻYKÓW I ŻABEK

W dniu 04.10.2022 r przedszkolaki z grupy Żabki i Jeżyki wybrały się na wycieczkę na ścieżkę edukacyjną do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Kiedy przedszkolaki dojechały na miejsce autokarem wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami pod okiem leśników. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie, Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Żabki i Jeżyki wraz z paniami spędziły miło czas na świeżym i zdrowym powietrzu w otoczeniu piękniej, malowniczej przyrody.

P. Podleśna, S. Wojnowska

ŻABKI