„MAGICZNY DYWAN” W PRZEDSZKOLU

Zabawy z wykorzystaniem pomocy interaktywnych niewątpliwie wzbudzają duże zainteresowanie dzieci w wieku przedszkolnym. Ta forma edukacji poprzez zabawę jest realizowana w naszym przedszkolu przy wykorzystaniu aplikacji i programów dla dzieci, z których mogą one korzystać na dostępnych tablicach interaktywnych. W ten atrakcyjny dla nich sposób rozwijają swoją kreatywność, spostrzegawczość, pamięć wzrokową, koordynację wzrokowo – ruchową oraz umiejętności w zakresie dodawania, czytania czy pisania itp.

Dzisiaj dodatkową atrakcją dla przedszkolaków był interaktywny „Magiczny dywan”. W warsztatach edukacyjnych z jego wykorzystaniem skorzystały dzieci z grupy: Króliczki, Kotki, Sówki, Tygryski, Wiewiórki i Wróbelki. Dzieci miały okazję rozwijać koordynacje ruchową i spostrzegawczość wzrokową podczas zbierania grzybów, przebijania balonów, dobierania figur do rakiety i rozpoznawania kształtów liter. Wszystko oczywiście odbywało się przy użyciu interaktywnej podłogi, która sprawiła dzieciom wiele radości.

Ilona Kożuch

KRÓLICZKI