WIEWIÓRKI POZNAJĄ WRÓBELKA ELEMELKA

Grupa Wiewiórki przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”. Jest to projekt promujący dawną literaturę dziecięcą. Stąd też dwa główne cele projektu. Pierwszy, to zainteresowanie dzieci i nauczycieli literaturą dziecięcą, tą dawną, książeczką wypożyczoną w bibliotece oraz drugi –  zwrócenie uwagi na rolę wróbli w naszym życiu. Realizując zadania projektowe będziemy opierać się na książce  „O wróbelku Elemelku”  H. Łochockiej.
We wrześniu Wiewiórki zrealizowały pierwsze zadanie polegające na: poznaniu gromady ptaków, ich budowy, która pozwala latać. Dzieci dowiedziały się kto to jest ornitolog. Zapoznały się z książką „O wróbelku Elemelku” H. Łochockiej oraz stworzyły kącik tematyczny, nauczyły się piosenki projektowej.
Dla przedszkolaków było to nie lada wyzwanie, ponieważ są to maluszki – trzylatki, które dopiero zaczynają przygodę z przedszkolem. Jednocześnie były one bardzo zainteresowane realizowanymi treściami i zaangażowane w zaproponowane zabawy. To był dzień pełen wrażeń.

Agnieszka Woźniak