KONCERT MUZYCZNY (WRZESIEŃ)

Dzieci z naszego przedszkola wzięły dziś (22.09) udział w koncercie muzycznym Pani Marioli Zagojskiej, znanej dzieciom jako Pani Muzyka. Koncert ten ma zapoczątkować serię cyklicznych, comiesięcznych spotkań muzycznych. Koncerty muzyczne kształtują u dzieci wrażliwość na muzykę, rozwijają pamięć muzyczną, poczucie rytmu oraz słychu muzycznego. Jest to również okazja do odprężenia się w przyjemnej atmosferze. Gościem specjalnym był dziś Pan Krzysztof Pachla, instrumentalista grający na saksofonie i klarnecie, który współpracuje z wieloma zespołami w Polsce i za granicą. Jest on również członkiem licznych zespołów kameralnych jazzowych, klasycznych jak również sakralnych. Dzieci poznały dziś instrumenty dęte drewniane takie jak klarnet, saksofon sopranowy i saksofon altowy. Miały też przyjemność wysłuchania małego koncertu oraz porównania brzmienia instrumentów. Dzieci dostały również zadanie od Pani Muzyki. Po koncercie każdy przedszkolak miał namalować swój wymyślony instrument i nazwać go. Powstało wiele ciekawych i kreatywnych prac.
Już czekamy na kolejny koncert !!!

M.Szczygieł, S. Wojnowska