JEŻYKI I ŻABKI Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W LUBARTOWIE

Dnia 16 września 2022 r przedszkolaki z grupy Jeżyki i Żabki udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, by wziąć udział w interesującej lekcji, podczas której poznały specyfikę pracy policjanta oraz utrwaliły wiadomości na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Pani mł. asp. Jagoda Stanicka – rzecznik KPP Lubartów oraz pan mł. asp. Wydziału Ruchu Drogowego Sylwester Chłopaś (tata Ninki z grupy Jeżyki) przypomnieli jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze, którą stroną jezdni należy chodzić, gdy nie ma chodnika, jak należy przechodzić na drugą stronę jezdni, po co nosimy odblaski.

Dzieci oprowadzone zostały po komendzie oraz miały możliwość obejrzeć z bliska samochód i motor policyjny. Przedszkolaki poznały akcesoria policyjne, mogły je dotykać, przymierzać i poznać ich przeznaczenie. Mogły przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. W podziękowaniu za odwiedziny przedszkolaki otrzymały od policjantów upominki: odblaski oraz niespodziankę – pyszne, słodkie babeczki.
Wycieczka okazała się ogromną atrakcją i na pewno ten dzień, na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie za zorganizowanie ciekawych zajęć i przybliżenie specyfiki pracy policjanta.

S. Wojnowska, M. Szczygieł

GRUPA JEŻYKI

GRUPA ŻABKI