MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI U MOTYLKÓW

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia organizowanych jest wiele ciekawych zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Dzień ten inspirowany jest książeczką pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Pomysł obchodzenia „Dnia kropki” ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do tworzenia.

My w grupie „Motylków” również obchodziliśmy dzisiaj to święto. Dzieci najpierw wysłuchały o bohaterce małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Zainspirowani bajką zaczęliśmy kreatywne zabawy. Motylki rozwijały umiejętności kodowania z kolorowymi kropkami i kubeczkami. Następnie brały udział w ćwiczeniach oddechowych- oczywiście z wykorzystaniem kropek, tym razem czekoladowych. Przenosiły czekoladowe kropki za pomocą słomki, na swoje talerzyki, po przeliczeniu smaczne kropki można było zjeść. Motylki wykonały również prace plastyczną inspirowaną opowiadaniem o małej Vashti, za pomocą gąbek i farb malowały swoje kropkowe dzieła sztuki. Na pamiątkę tego dnia, dzieci fotografowały się z kropkowymi gadżetami oraz otrzymały odznaki za aktywny udział w zabawach z okazji dzisiejszego święta.

S.Wolińska