MAŁE ODKRYCIA W GRUPIE ZAJĄCZKI

Zabawa ma ogromny wpływ na rozwój małego człowieka. Jest sposobem na poznawanie świata i siebie samego oraz metodą uczenia się nowych umiejętności, wyrażania emocji, reagowania na różne wydarzenia, relaksem. Jednym z tematów dobrej zabawy w grupie Zajączki był ,,Małe odkrycia”- czyli zabawy ruchowe i badawcze. Dzieci pobudzając własną wyobraźnię miały za zadanie ,,skleić się” z wybranym kolegą ,, magicznym klejem”. Przedszkolaki biegały na palcach, na piętach, na zgiętych kolanach, na prostych kolanach przy muzyce. Na przerwę – wykonywały polecenia. W czasie zabawy ,,Wesoły pociąg” w marszu po obwodzie koła dzieci chwytały się za wymienione części ciała. Utrwalały również stronność ciała wskazując np. prawą rękę, lewą nogę.

Największe zainteresowanie wzbudziły zabawy wodą. Dzieci rozwijały wyobraźnię dotykową określając w którym naczyniu jest jaka woda (ciepła, zimna). Szukały rozwiązań ,,Co zrobić, aby woda była bardziej zimna lub bardziej ciepła. Bardzo atrakcyjne dla dzieci było również przejście po ścieżce zbudowanej z tworzywa przyrodniczego. Budowało to w nich odwagę- wrażenia dotykowe doznawane bosymi stopami, ćwiczyło równowagę, rozwijało ogólną sprawność fizyczną i rozbudzało zainteresowanie otaczającą przyrodą.

Uśmiechy malujące się na twarzach dzieci, zainteresowanie proponowanymi działaniami świadczy, że dzieci dobrze czują się w towarzystwie kolegów w grupie, a przedszkole to dobre miejsce na nawiązywanie nowych znajomości , rozwijanie dziecięcych zainteresowań i naukę.

Panie pracujące w grupie Zajączki