WYCIECZKA DO STRAŻY

Dnia 15 czerwca przedszkolaki z grupy „Króliczki i Biedronki” udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Na miejscu  przywitali nas strażacy i zaprosili  do garażu,  gdzie czekały wozy strażackie. Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały ich wyposażenie i sprzęt, jaki używa strażak. Miały także okazję zobaczyć strój strażaka wyjeżdżającego na akcję ratunkową. Dzieci z  wielkim zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania dotyczące specyficznej pracy strażaka. Przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli strażacy. Dużo satysfakcji sprawiło dzieciom lanie wody pistoletem  strażackim. Przedszkolaki odwiedziły również salę edukacyjną „Ognik”, gdzie zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery telefonów alarmowych. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Marzena Karczmarz