JEŻYKI W BIBLIOTECE

Dziś tj. 9 czerwca 2022 r., miała miejsce kolejna już lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie z udziałem przedszkolaków z grupy Jeżyki. Spotkanie połączone było z zwiedzaniem wystawy prac plastycznych dzieci biorących udział w konkursie pt. „A jak Ty byś to widział. Twórczość Marii Konopnickiej oczami dzieci”. Była to wiec kolejna miła okazja, do pogłębienia wiedzy na temat twórczości pisarki, której to 180 rocznicę urodzin obchodzimy. Maria Konopnicka, to autorka nie tylko noweli, poezji, ale przede wszystkim utworów dla dzieci takich jak: „Na jagody”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” czy „Stefek Burczymucha”. W swoich wierszach poetka odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy, w których żyją dzikie zwierzęta. Przedszkolaki spotykają wiec bociana, jaskółki, żaby, zające, mrówki.

Na początku przedszkolaki w dużym zainteresowaniem, wsłuchały się w czytane przez Panią Joannę przygody małego chłopca o imieniu Janek, który wybrał się w wielką podróż, by poznać świat dookoła. Następnie, zasiadając w wygodnych fotelach, przeglądały książki i dobrze się bawiły.

Zwieńczeniem lekcji bibliotecznej było zadanie plastyczne z wykorzystaniem papierowych talerzyków, flamastrów. Tak o to, powstały kolorowe wakacyjne ślimaki, które ozdobiły naszą jeżykową sale  po powrocie do przedszkola.

Widoczne w galerii poniżej radosne miny uczestników spotkania kolejny raz dowodzą, że pomysł i sposób przeprowadzenia zajęć przez panie bibliotekarki to strzał w dziesiątkę. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału. I do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym…

S. Wojnowska

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH

LEKCJA BIBLIOTECZNA