DZIEŃ DZIECKA W OSADZIE INDIAŃSKIEJ – MISIE

Dzisiejszy dzień (03.06.2022) rozpoczął się dla nas nieco wcześniej – wcześniejsze przybycie do przedszkola… wcześniejsza pora śniadania… gdyż z wielką radością oczekiwaliśmy atrakcji jakie na nas czekają w związku z zaplanowanym pobytem w Osadzie Indiańskiej w Ostrowie Lubelskim.
Już sama podróż autokarem od zawsze wywoływała uśmiech na twarzach Misiów, a mnogość i atrakcyjność zabaw oraz to co się wydarzyło w samej Osadzie Indiańskiej dopełniło szczęście i radość w sercach nas wszystkich.

W Osadzie Indiańskiej przywitali nas jej organizatorzy. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od obejrzenia indiańskich tipi. Dowiedzieliśmy się, że wykonane były one ze skóry bizona. Nauczyliśmy się indiańskiego powitania i tańca. Samodzielnie wykonaliśmy indiańskie pióropusze, a ochotnicy przybrali również „indiańskie barwy” na twarzy.

Następnie podjęliśmy próbę strzelania z łuku. Okazało się to nie takim prostym zadaniem. Oczywiście w efekcie finalnym każdy Miś opanował tę umiejętność. Niektórym nawet udało się strzelić w tarczę…

Znalazła się też chwila na relaks…

Uczestniczyliśmy w pokazie krzesania i rozpalania ognia. Sami też podjęliśmy się tego niełatwego wyzwania. Prawie nam się udało…

Następnie przyszedł czas na indiańską olimpiadę. Było wiele ciekawych konkurencji, a przy tym mnóstwo zabawy i radości…

Okazuje się, że w przeciąganiu liny trzeba się wykazać nie lada siłą, ale ile przy tym jest różnorodnych emocji…

Celowanie do wiadra, kiedy słonko tak pięknie grzeje, też okazuje się być wyzwaniem, z którym Misie poradziły sobie rewelacyjnie!

Wyścigi i skakanie w workach to świetna frajda…

Hitem okazała się jazda na nartach w trzyosobowych zespołach. Jednoczesne skoordynowanie ruchów przez trzy osoby, okazuje się nie lada wyzwaniem i wymaga nie małej siły… Jednak w grupie siła… pomoc rówieśników okazuje się nieoceniona…

W rzucie kaloszem nie mamy sobie równych!

Udało się nam również przelać tyle wody z wiaderka, żeby wypchnąć piłki z miski. A ile biegania było…

Na zakończenie czekała na nas miła niespodzianka…

Tego dnia była wspaniała zabawa, dużo uśmiechu, mnóstwo radości i ogrom szczęście w sercach – a o to przecież chodziło i takie było nasze założenie podczas organizacji wycieczki z okazji Dnia Dziecka dla przedszkolaków z grupy Misie.
Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Ilona Kożuch