DZIEŃ DZIECKA U PSZCZÓŁEK

Dzień 1 czerwca był dla przedszkolaków z grupy Pszczółki dniem pełnym wrażeń. Na dzieci czekała „słodka” niespodzianka. Dzieci wraz z paniami wybrały się na pyszne lody do restauracji ,,w Bramie”. Ten zimny i jakże smaczny deser sprawił dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
Dzisiaj – 2 czerwca Pszczółki wybrały się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Przedszkolaki poznały zawody, pozarolnicze charakterystyczne dla przedwojennych wsi.
Dzieci, odwiedzając młyn, dowiedziały się, w jaki sposób dawniej wytwarzano mąkę. W domu garncarza natomiast miały okazję dowiedzieć się co można było wytworzyć z gliny oraz do czego służyło koło garncarskie. Na koniec zapoznały się z pracą kowala oglądając jego warsztat pracy. Wizyta w tym miejscu okazała się niezwykłą lekcją historii i wspaniałą przygodą.

Elżbieta Zmysłowska, Sylwia Wolińska