DZIEŃ RODZINY U JEŻYKÓW

Dzień Rodziny to w przedszkolnym kalendarzu czas niezwykły, do którego wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie. Chociaż dzień mamy przypada w maju a dzień taty w czerwcu, w naszym Przedszkolu łączymy te dwa święta i celebrujemy  je w gronie rodzinnym w sposób bardzo szczególny.

Dzieci  z grupy Jeżyki,  dnia 1 czerwca 2022 r. zaprosiły w progi przedszkola, swoich najdroższych Rodziców by przenieść ich w kolorowy i magiczny świat bajki Hansa Christiana Andersena „Calineczka”.

Mama i Tata wsłuchali się w opowiadaną przez magicznych Elfów historię Calineczki – nie większej niż cal dziewczynki, o dobrym, wrażliwym sercu, która wędrowała w poszukiwaniu własnego świata, podążając za głosem serca i marzeniami. Rodzice z zainteresowaniem oglądali  spotkanie małej dziewczynki z barwną galerią postaci granych przez swoje pociechy: mroczną czarownicą, kochającą mamą, władczą Ropuchą  i małomównym Aleksem, sprytnymi Rybkami, miłym Motylkiem, Chrabąszczem, szarą Myszką, Kretem i życzliwą Jaskółką. Tytułowa bohaterka odnajduje w końcu Krainę Elfów a w niej cudownego Duszka Kwiatowego.

Mali aktorzy, niejednokrotnie pokonując swoją nieśmiałość i tremę na scenie, dali z siebie wszystko. Przebrani w przepiękne, kolorowe stroje, zaprezentowali Rodzicom swoje niezwykłe zdolności aktorskie, taneczne i wokalne. Całości występu dopełniła efektowna dekoracja sceniczna oraz piękna oprawa muzyczna. Publiczność z zapartym tchem podziwiała przedstawienie, a na zakończenie w dowód wdzięczności nagrodziła aktorów gromkimi brawami. 

Następnie Pani Iwona Kożuchowska dyrektor przedszkola, złożyła zgromadzonym Rodzicom gratulacje i życzenia a przedszkolaki wręczyły swoim gościom własnoręcznie wykonane prezenty.

To był bardzo wyjątkowy Dzień Rodziny, gdyż po długim okresie, nareszcie mogliśmy spotkać się razem, co jest dla wszystkich uczestników dużą radością  i przeżyciem. Bajeczne przedstawienie, uśmiechnięte twarze dzieci i łzy wzruszenia na twarzach Rodziców na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.

S. Wojnowska, G. Szewczyk

CALINECZKA