DOGOTERAPIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 27 maja dzieci z grupy Żabki wzięły udział w zajęciach z dogoterapii. Przedszkole odwiedziło dwa psy. Celem zajęć z udziałem psa jest rozwijanie strefy umysłowej dziecka, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzenie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu. Pani bardzo ciekawie opowiadała dzieciom jak należy dbać o psy, jak się zachowywać w stosunku do nich, a także jakie mają potrzeby. Dzieci poprzez zabawę z psem i obserwację zwierząt uczyły się postępowania z nimi. Mogły je nakarmić i dać im pić. Pieski wykonywały wypowiadane przez opiekuna komendy jak i różne sztuczki, za które dostawały smakołyki. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznymi czworonogami był dużym wydarzeniem.

Paulina Podleśna.