MOTYLKI W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 28 maja przedszkolaki z grupy „Motylki” udały się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas strażacy, którzy od razu zaprosili nas do garażu gdzie czekały wozy strażackie. Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały ich wyposażenie i sprzęt, jaki używa strażak. Miały także okazję zobaczyć strój strażaka wyjeżdżającego na akcję ratunkową.

Chętne dzieci mogły spróbować lania wody wężem strażackim. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki odwiedziły salę edukacyjną „Ognik” gdzie zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania dotyczące pracy strażaka To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Magdalena Korzan, Beata Romanek