DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Dzień 02.05 to dzień w którym świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym roku organizacją Dnia Flagi zajęło się Przedszkole Miejskie Nr 4 w Lubartowie. Na rynku przed Ratuszem odbyły się występy dzieci z naszego przedszkola. Zanim jednak to nastąpiło wszystkich przybyłych gości powitała Pani Iwona Kożuchowska – Dyrektor Przedszkola Nr 4. Następnie głos zabrał Pan Krzysztof Paśnik – Burmistrz  Miasta Lubartów, który wyraził dumę, iż mimo trwającego długiego weekendu, tak licznie zebraliśmy się by świętować Dzień Flagi. W atmosferę wprowadził nas wspólnie odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna połączona z quizem dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci z grupy „Pszczółki” recytowały wiersze: „ Katechizm małego Polaka” , „ Barwy ojczyste” zaśpiewały też piosenkę „ Polska flaga”. Grupa „Motylków ” i „Biedronek” zaprezentowały tańce ludowe: polkę, krakowiaka i  taniec cieszyński. Dzieci z grupy „Jeżyki” zatańczyły walca oraz układ ruchowy do piosenki „Od morza aż do Tatr.” Na koniec uroczystości dzieci ze wszystkich przedszkoli wykonały flagę Polski z dłoni, serc oraz kwiatów.  Pani Dyrektor oraz Pan Burmistrz podziękowali wszystkim za przygotowanie Dnia Flagi oraz za liczne przybycie, po czym nastąpił słodki poczęstunek. Dzieci otrzymały również balony w naszych barwach narodowych.

S. Wolińska, E. Zmysłowska