JEŻYKI W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W LUBARTOWIE

„Witam cię kartek szelestem, tytułem na pierwszej stronie, witam!
Bo po to przecież jestem, żebyś mnie ujął w dłonie i czytał…”

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich był znakomitą okazją do pierwszej wizyty Jeżyków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie, która odbyła się dnia 26 kwietnia 2022 r.

Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z miejscem „gdzie mieszkają książki”. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek.  Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. „Mali czytelnicy” z ogromną radością zadawali Pani Joannie – bibliotekarce, a jednocześnie mamie Tymka, naszego grupowego kolegi – mnóstwo pytań a na koniec z uśmiechem na ustach stwierdziły, że czytanie książek jest fantastyczne. Nie obyło się również bez wypożyczenia przez Jeżyki nowych pozycji książkowych, które będziemy wspólnie poznawać i czytać w przedszkolu.

Czas w bibliotece minął szybko. Dzieci pochłonięte oglądaniem ilustracji książek z ich ulubionymi bohaterami całkiem zapomniały o powrocie do przedszkola… Pewne jest jedno, że pani Joanna zyskała nowych małych czytelników, a jej praca oraz wyjątkowe podejście do dzieci, zaangażowanie przyczyniło się do rozwoju zainteresowań czytelniczych wśród Jeżyków.

Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. Dzieci na pamiątkę dostały piękne zakładki do książek, które z pewnością wykorzystają podczas codziennego, wspólnego czytania z bliskimi. To był bardzo udany dzień pełen uśmiechu i radości naszych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Onak-Steć za wspaniale zorganizowane zajęcia edukacyjne, za budzenie zainteresowania książką i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

S. Wojnowska, G. Szewczyk