ŻABKI W BIBLIOTECE

W dniu 25.04.2022r dzieci z grupy Żabki wybrały się wraz z paniami do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Kształtowanie szacunku do książek, oraz poznanie pracy bibliotekarza. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się od Pani kto pracuje w takim miejscu, co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały Pani i zwiedzały pomieszczenia takie jak czytelnia i wypożyczalnia miały rownież możliwość przejść między regałami oglądając książki. Na zakończenie Pani bibliotekarka wręczyła dzieciom piękne, ręcznie wykonane zakładki do książek. Żegnając się z Panią bibliotekarką dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i móc wypożyczać interesujące i ciekawe książki.

Paulina Podleśna.