ŚWIAT UKRYTY W ULU

Dnia 12 kwietnia 2022 Przedszkolaki z grupy: Biedronki i Króliczki miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się z dziećmi niezwykły gość – Pan Adam Mitura Pszczelarz z Pasieki Pałecznica Kolonia/ Niedźwiada.
Pan Pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnie zabezpieczonym pojemniku. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia tych owadów. W trakcie warsztatów poznały ich fascynujący świat dowiadując się, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz sposób i etapy powstawania miodu
Przedszkolaki miały przyjemność przymierzyć specjalne kapelusze używane podczas pracy przy ulu. Oglądały przybory, których Pan Adam używa na co dzień m.in. dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i dłuto, oraz pięknie ilustrowane książki naukowe.
Pan Pszczelarz na koniec spotkania podarował dzieciom miód, którego mogły posmakować.

Dziękujemy serdecznie, że mogliśmy gościć osobę, która z tak wielkim zaangażowaniem i poświeceniem oddaje się swojej pasji, wkładając w to całe serce.

K. Krasa – Chudek M. Karczmarz